Prírodné izolácie
Izolujte zdravo

Prírodné
izolácie

Zabudnite na polystyrén. Už 11 rokov využívame pri výstavbe našich drevodomov výhradne prírodné izolácie ako drevovlákno a konope. Momentálne sme do portfólia prírodných izolácii pridali fúkanú slamená izoláciu, ovčiu vlnu a hlinený systém.

V zime chránia váš
dom pred chladom

Prírodné izolácie majú optimálne tepelnoizolačné vlastnosti. Minimalizujú tepelné úniky cez stavebné konštrukcie, čo v zimných mesiacoch výrazne prispieva k poklesu nákladov na vykurovanie. Umožňujú dosiahnuť tepelnú stabilitu drevodomu, počas celého roka. Bude u vás doma v chladných dňoch príjemné teplo.

viac

V lete si poradia
s prehrievaním interiéru

Poznáte situáciu, keď v horúcich letných dňoch, ktoré máme čím ďalej tým viacej, dochádza v krátkej dobe k prehriatiu konštrukcie? Teplo sála do interiéru a stúpa. V týchto priestoroch je ťažké pracovať alebo spať.

Vhodnou skladbou prírodných izolačných materiálov s výbornými akumulačnými schopnosťami, sa dá letné prehrievanie výrazne ovplyvniť.

viac

Nerušený spánok
aj pre tých najmenších

Máte aktívneho suseda alebo malé deti? Určite oceníte výborné zvukovo izolačné vlastnosti prírodných izolácii. Vďaka vysokej objemovej hmotnosti, dokážu pohlcovať zvuk a vytvárajú tak protihlukovú bariéru pred neželanými ruchmi z exteriéru, ale aj vo vnútri domu.

viac

Výborne regulujú
vlhkosť

Vlhké steny pôsobia negatívne na naše zdravie. Prírodné izolácie dokážu nasať do seba vlhkosť bez toho, aby ztratili svoje izolačné schopnosti.

Používame ich v rámci našich difúzne otvorených konštrukcií. Koncept difúzne otvorenej konštrukcie je najvhodnejší pre zdravie človeka, nakoľko nebojuje s prírodou. Funguje princípom vlhký vzduch von a suchý do vnútra.

viac

Zdravá klíma v interiéri
aj pre alergikov

Prírodné izolácie dokážu neutralizovať škodlivé látky v interiéri a starajú sa tak o aktívny a zdravý vzduch v priestore. Najmä ovčia vlna ako izolačný materiál je neprekonateľná.

viac