Použité materiály
DREVO JE ZÁKLAD

Použité
materiály

Drevostavby sú stavby, kde minimálne nosnú konštrukciu stavby tvorí drevo. Ale nie hocijaké drevo. Aké drevo to teda je?

Hlavná nosná
konštrukcia

KVH hranoly tvoria hlavnú nosnú konštrukciu pri stĺpikovom type drevostavby a vytvárajú celú jej „kostru“. Ide o vysokokvalitný materiál, ktorý sa vyrába najčastejšie zo smrekového dreva. Hranoly sú sušené na vlhkosť 15% (+/- 3%) a následne sú ohobľované na požadovaný rozmer.

viac

Prírodné tepelné
izolácie

Zdravé bývanie = prírodné izolačné materiály. Výrazne ovplyvňujú kvalitu vnútornej klímy a vytvárajú tak najprirodzenejšie prostredie pre naše bývanie. Využívame ich už 11 rokov pri výstavbe našich drevodomov. Do nášho portfólia prírodných izolácii sme pridali fúkanú slamenú izoláciu, ovčiu vlnu a hlinený systém.

viac

Plošné
materiály

Materiály použité v interiéri, s ktorými je človek počas bývania dennom kontakte vyberáme na základe ich vlasností a zdravotnej nezávadnosti

Preto použivame napr. OSB dosky, ktoré sú dôležitým konštrukčným prvkom práve pri realizácii difúzne otvorených konštrukcií bez formaldehydu.

viac

Okná

Okná sú funkčným stavebným prvkom, ktorý ochraňuje domov pred nepriazňou počasia. Zaisťuje prísun denného svetla i čerstvého vzduchu a v zime zabraňuje únikom tepla.

Našim klientom ponúkame možnosť výberu materiálu, farby a povrchovej úpravy OKIEN. Je len na vás, či si zvolíte drevené, hliníkové alebo plastové prevedenie.

viac