Hlavná nosná konštrukcia
POUŽITÉ MATERIÁLY

Hlavná nosná
konštrukcia

Drevostavby sú stavby, kde minimálne nosnú konštrukciu stavby tvorí drevo. Ale nie hocijaké drevo. Aké drevo to teda je?

KVH hranoly

Skratka KVH pochádza z nemeckého slova Konstruktionvollholz, čo môžeme preložiť ako konštrukčné stavebné drevo. Počet drevených lamiel z ktorých sa hranol zliepa určuje či ide o KVH, BSH, DUO alebo TRIO hranoly. Jednotlivé materiály sú certifikované a pri ich výrobe sa používa sušené dĺžkovo nadpájané rezivo s odstránenými chybami (vypadavé hrče, trhliny a iné) čo zabezpečuje vysokú kvalitu materiálu.

Vďaka dostatočnému vysušeniu reziva nie je pri správnom zabudovaní potrebné materiál ošetrovať proti drevokazným hubám a hmyzu. Drevo už neobsahuje vlhkosť potrebnú pre život škodcov. V dôsledku vysušeného stavu si drevo udržuje tvarovú stálosť, nekrúti sa a nepraská.

CLT panely

CLT panely tvoria minimálne tri vrstvy, kde susedné vrstvy sú na seba kolmé. Jednotlivé vrstvy sú vyrábané zlepením lamiel a tak zabezpečujú vysokú pevnosť a statickú únosnosť v oboch smeroch (pozdĺžny a priečny smer) čo dovoľuje realizáciu aj náročnejších konštrukcií. Panel je vhodný na nosné i nenosné konštrukcie celého domu (stenové, stropné, strešné).

viac
I-nosníky STEICO joist & wall

STEICO nosníky sú ľahké, energeticky úsporné stavebné prvky. Stredová stojina, ktorá spája spodnú a hornú časť nosníka je vyrobená z tvrdej drevovláknitej dosky. Pásnice nosníkov sú vyrobené z lepeného vrstveného dreva Steico LVL. Takéto zloženie nosníka zaručuje jeho dlhodobú pevnosť a kvalitu. Lepené vrstvené drevo Steico LVL sa skladá z viacerých vrstiev vzájomne zlepených borovicových a smrekových dýh. Táto skladba prvku LVL zabezpečuje najvyššiu pevnosť a radí tento konštrukčný prvok k vôbec k najviac zaťažiteľným materiálom na báze dreva.