Okná
POUŽITÉ MATERIÁLY

Okná

Našim klientom ponúkame možnosť výberu materiálu, farby a povrchovej úpravy OKIEN. Je len na vás, či si zvolíte hliníkové, plastové alebo drevené prevedenie.

Drevohlinikové okná

Drevené rámy možno doplniť hliníkovými profilmi, tak vznikne drevohliníkové okno. Hliníkový profil umiestnený z vonkajšej strany rámu, poskytuje dokonalú ochranu drevenej konštrukcie pred poveternostným vplyvom, UV žiarením, mechanickým poškodením a zaručuje minimálnu náročnosť na údržbu a ošetrovanie. Drevo zas plní nosnú funkciu okna, zabezpečuje tepelnotechnické parametre a esteticky dotvára interiér.

Hliníkové okná (profil Schüco)

Systém Schücko predstavuje 6- komorový hliníkový profil s vysokou stabilitou. Vďaka stredovému tesneniu zabezpečuje výborné tepelnoizolačné a zvukoizolačné vlastnosti. Hodnota súčiniteľa prechodu tepla takéhoto okna môže byť Uw do 0,84 W/(m2*K).

Plastové okná (profil Geneo +)

Systém GENEO + je energeticky najlepší systém plastových okenných profilov, ktorý je momentálne na trhu. Systém predstavuje 6- komorový profil so zabudovanou tepelnou izoláciou vďaka čomu dosahuje hodnotu súčiniteľa prechodu tepla Uf do 0,86 W/(m2*K). V kombinácii s izolačným trojsklom okno môže dosiahnuť hodnotu súčiniteľa prechodu tepla Uw do 0,73 W/(m2*K). Vynikajúce tepelnotechnické vlastnosti dosahuje aj vďaka využitiu inovačného kompozitného materiálu RAU-FIPRO. Ide o kombináciu PVC (polyvinylchloridu) s vláknitým materiálom, ktorá zabezpečuje oknu požadovanú stabilitu bez použitia oceľových výstuží.

Vďaka zabudovanej tepelnej izolácii majú okná dobré zvukoizolačné vlastnosti a systém proti krádežiam zabezpečuje naozajstnú bezpečnosť.

Drevené okná

Výhodou drevených okien je kontakt s prírodným materiálom v interiéri. V súčasnosti existuje mnoho profilov drevených okien a od ich hrúbky a zloženia závisia aj ich tepelnoizolačné vlastnosti.

Izolačné trojsklo

Pri pasívnych a nízkoenergetických stavbách je okrem výberu rámu dôležité aj zasklenie. Do našich stavieb dodávame výlučne okná s izolačným trojskom. Zloženie trojskla väčšinou vorí systém 4/16/4/16/4 (4 mm sklo/16 mm vákuová medzera plnená argónom / 4mm sklo / 16mm vákuová medzera plnená argónom / 4mm sklo). Kvôli dosiahnutiu žiadaných tepelnoizolačných vlastností okna je dôležité medzi sklami použiť dištančný rámik s prerušeným tepelným mostom

Ako pri konštrukciách, tak aj pri oknách dbáme na kvalitu a správnosť vyhotovenia a inštalácie. Samozrejmosťou je montáž okien na montážne (komprimačné) pásky, ktoré zabezpečujú vzduchotesnosť napojenia s ostatnými konštrukciami.